ROZWIĄZANIA I USŁUGI

Naziemny system obrony powietrznej

Pociski balistyczne dalekiego zasięgu, samoloty stealth, bojowe bezzałogowe statki powietrzne i pociski manewrujące stanowią tylko część nowych i przyszłych zagrożeń z powietrza. Obrona przed tak złożonymi zagrożeniami wymaga sieciocentrycznych systemów obserwacji i kierowania, a także warstwowej architektury wyrzutni pocisków przeciwlotniczych bliskiego, średniego i dalekiego zasięgu. Doświadczenie MBDA w tworzeniu skutecznych „parasoli” defensywnych spowodowało, że firma stała się liderem tej branży.

Systemy morskie

MBDA tworzy najbardziej zaawansowane systemy obrony powietrznej dla marynarki wojennej, zdolne do obrony przed jednoczesnymi atakami samolotów i nadlatującymi pociskami przeciwokrętowymi. MBDA projektuje i produkuje także największą gamę pocisków przeciwokrętowych dla nowoczesnej marynarki wojennej, które mogą być przenoszone przez okręty, samoloty i śmigłowce.

Systemy Lądowe

O losie kampanii zwykle decydują żołnierze na lądzie. Gama produktów MBDA obejmuje przenośne i lotnicze systemy broni przeciwpancernej, które wspierają współczesnego żołnierza, niezależnie od tego, czy jest on wysłany do działania w terenie otwartym, czy też, obecnie coraz częściej, w terenie zurbanizowanym. Aby wspomóc przemieszczanie się zarówno żołnierzy, jak i cywilów w strefie konfliktu, MBDA dostarcza także zaawansowane systemy wykrywania min i rozminowywania.

Systemy lotnicze

Pociski rakietowe powietrze-powietrze i powietrze-powierzchnia są wyposażeniem najnowszej generacji samolotów, znajdujących się w służbie wielu sił powietrznych świata. Systemy te obejmują zarówno pociski bliskiego zasięgu, jak i zdolne do zwalczania celów poza zasięgiem wzroku, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa statku powietrznego, gdy wykonuje on zadania zabezpieczenia i obrony przestrzeni powietrznej. Systemy rakietowe MBDA, podczas przeprowadzania uderzeń na cele powierzchniowe, charakteryzują się wyjątkową precyzją na dalekim dystansie, poza zasięgiem obrony powietrznej przeciwnika.