Pocisk Meteor firmy MBDA będzie integrowany z południowokoreańskim myśliwcem KF-X

27/11/2019
METEOR-on-KF-X-ÂC-Korea-Aerospace-Industries
Kierowany przez zaawansowanego aktywnego poszukiwacza radaru, Meteor zapewnia możliwość działania w każdych warunkach pogodowych, aby atakować różnorodne cele.

Firma MBDA otrzymała kontrakt od Korea Aerospace Industries (KAI) na integrację pocisku rakietowego dalekiego zasięgu Meteor z przyszłym południowokoreańskim myśliwcem wielozadaniowym KF-X.

Zlecenie przewiduje wsparcie inżynierów KAI podczas prac konstrukcyjnych, przekazanie know-how, wyprodukowanie i dostawę sprzętu niezbędnego do prac integracyjnych oraz udział w serii testów KF-X związanych z tym przedsięwzięciem.

Meteor to najbardziej zaawansowany pocisk klasy powietrze-powietrze na świecie. Jego unikalny system napędu strumieniowego pozwala mu latać dalej i szybciej niż jakikolwiek inny pocisk powietrze-powietrze. Ten atut umożliwia zwalczanie celów manewrujących nawet na ekstremalnie dużych odległościach.

Éric Béranger, prezes MBDA, powiedział: “Z przyjemnością odnotowujemy to wydarzenie w historii partnerstwa z KAI i współpracy z koreańską agencją zamówień zbrojeniowych (Defence Acquisition Program Administration). Korea Południowa jest dla MBDA strategicznym rynkiem i jesteśmy dumni, że Meteor zapewni KF-X najpotężniejsze w świecie zdolności do prowadzenia walk powietrze-powietrze ”.

> Press contact